Milé Lady BOSS,

tu je pár tipov,  ako si zariadiť Váš office ako Lady BOSS.

Či už pracujete z domu, alebo máte kanceláriu „vonku“, je dôležité, aby ste sa cítili príjemné v priestore, kde trávite veľa svojho času a potrebujete tam byť kreatívna a produktívna a želáte si prosperovať.

 


# 1 – Ach, ten neporiadok! 

Čistá kancelária = Produktívna kancelária!

Ak si myslíte, že ste tvorivý duch a takzvaný organizovaný chaos je úplne v poriadku pre Vás a vyhovuje Vám to, tak v blízkej budúcnosti sa môžete ocitnúť v chaose…dôjde ku katastrofe.

Riešením je, upratať svoju kanceláriu, Váš nádherný office a začať organizovať svoje veci, aby ste sa tam cítili dobre a aby ste boli spokojná.

# 2 – Organizácia

Tu je pár tipov, ako zorganizovať Váš office 🙂

  • vyčistite si poriadne svoju kanceláriu, umyte si podlahu, povysávajte, umyte si stôl, šuflíky, okno, všetko 🙂 

  • zorganizujte svoje dokumenty – rozdeľte ich farbami, štítkami alebo farebnými nálepkami

  • používajte boxy na uskladnenie dokumentov

  • usporiadajte si Váš stôl 

  • upracte si Váš počítač 

(toto NIEEEEE 🙂

  • vytvorte si Vašu nástenku vízií s inšpiratívnymi citátmi a fotkami 

#3 – Pohodlne a útulne

Nemyslím tým, že by ste sa tam mali cítiť tak útulne, že zaspíte za stolom 🙂 Vaša kancelária by mala byť dostatočne útulná a pohodlná, aby ste sa tam cítili sústredene, uvoľnene a aby ste vyriešili akúkoľvek výzvu.

Celkový dojem Vašej kancelárie by mal byť útulný a pohodlný. Príjemné sedenie pre Vašu návštevu, Váš stôl by mal byť dostatočne veľký a uprataný a Vaše kreslo! Vaše kreslo by nemalo byť iba krásne na pohľad ale aj vhodné pre Váš typ postavy. Pri zlom výbere kresla začnete časom pociťovať bolesť, čo vedie k nesústredenosti a odporu k práci.

#4 – Pridajte zeleň

Príroda je všade okolo nás a mala by byť dôležitou súčasťou vášho pokojného kancelárskeho prostredia.

Nie je potrebné vytvárať dažďové pralesy 🙂 Postačí keď si dáte na parapet orchideu v krásnom kvetináči a na zem jednu palmu. Okamžite si všimnete, že ste produktívnejšie a pozitívnejšie.

Ďalšou výhodou je, že ľudia milujú teplé, intímne prostredie a to je presne to, čo vaša kancelária poskytne vašim hosťom.

#5 – Farby a Osvetlenie

Farebná paleta vo Vašej kancelárií by mala vytvárať Vašu osobnosť a vytvoriť niečo, z čoho budete nadšená Vy aj Vaši hostia.

A čo sa týka osvetlenia, mala by mať dostatok denného žiarivého prirodzeného svetla a večer zase príjemné teplné osvetlenie.

 

Verím, že Vám týchto pár tipov pomôže vytvoriť Váš dokonalý pracovný priestor 🙂

 

Vaša,

 

veronika