Byť šťastná neznamená mať dobrú náladu 24 hodín 7 dní v týždni. Každá žena zažíva “dobré” aj “zlé” dni a je len na nás, aby sme sa snažili prežiť tých dobrých čo najviac. Pýtala som sa žien v mojom okolí, ktoré neustále sršia pozitívnou energiou, ako je možné byť naladená na tej správnej frekvencii väčšinu času. Odpovede sa zhodovali v jednom – nie je to náhoda, ale súhrn každodenných návykov. Inšpirujme sa nasledujúcimi tipmi, aby sme sa cítili šťastnejšie, aj keď život nie je práve ideálny:

#1 Vyjadrujme vďačnosť

Aj vy často rozmýšľate nad tým, čo nemáte? Namiesto toho by sme mali byť vďačné za veci, ktoré máme, a za lásku, ktorú dostávame od najbližších ľudí. Vďačnosť má moc poskytnúť nám nový pohľad na ťažké chvíle a ukázať nám, že máme šťastie napriek výzvam, ktorým čelíme.

#2 Usmievajme sa

Jednoduchý úsmev môže zmeniť deň neznámeho človeka, s ktorým sa vám pohľady stretnú iba na pár sekúnd. A teraz si predstavte, ako náš úsmev vplýva na ľudí, s ktorými trávime väčšinu času! Ak začneme deň s úsmevom, svet sa bude usmievať s nami – pozitívna energia priťahuje pozitívnu energiu.

#3 Majme dennú rutinu

Vytvorenie dennej rutiny je kľúčom k nájdeniu rovnováhy v živote, pretože nám pripomína, aby sme si vytvorili priestor na veci, ktoré nám dávajú pozitívnu energiu. Nájdime si chvíľku na spísanie zoznamu vecí, ktoré by sme chceli za jeden deň splniť a zoraďme ich podľa priorít. Nie je cieľ splniť všetky položky zo zoznamu, ale len tie najdôležitejšie. Každodenné zamýšľanie sa nad našimi aktivitami nám časom ukáže, čo skutočne potrebujeme robiť, aby sme cítili šťastnejšie.

#4 Starajme sa o seba

Ženy majú často tendenciu byť tu pre svoje deti, manžela, kamarátky, ale zabúdajú pritom na seba. Teraz nemám na mysli iba bežné preventívne prehliadky u doktora či návštevy kozmetičky, ale aj celkom “malé” veci ako napríklad nájsť si ráno 15 minút na vypitie šálky čaju predtým, než sa začne celodenný kolotoč. Alebo aspoň raz do týždňa úplne vypnúť počas prechádzky v lese, čítania knihy či oddychu vo vani. Starostlivosť o telo a myseľ nám nepochybne poskytne nový, pozitívnejší pohľad na svet.

#5 Buďme otvorené novým možnostiam

Popri dennej rutine je dôležité, aby sme nechali priestor na objavovanie nových vecí. Šťastná žena je vždy otvorená životu a tomu, čo môže ponúknuť. Otvorenosť a zvedavosť nám umožňujú rásť a vyvíjať sa.

#6 Majme vášeň

Tvrdá práca nestačí na to, aby sme mali v živote úspech – vášeň je kľúčovým prvkom na dosiahnutie našich cieľov. Keď sme unavené a zaneprázdnené, je ľahké zabudnúť na motiváciu našich činov. V týchto chvíľach je dôležité si uvedomiť, prečo sme si vybrali našu životnú cestu a aké sú naše ciele.

#7 Buďme pozitívne

Žiadna z nás nemá dokonalý život, no je na nás či problémy považujeme za výzvy alebo sa dobrovoľne stávame ich obeťami. Vidieť veci v pozitívnejšom svetle nám môže pomôcť pocit vďačnosti za všetko, čo máme a považujeme za samozrejmosť (#1). Ďalšou technikou je uvoľnenie negatívnej energie, napríklad cvičením alebo meditáciou.

#8 Buďme empatické

Je jednoduché súdiť ľudí, ktorých nepoznáme, rovnako ako súdiť činy známych bez toho, aby sme poznali ich pozadie. Keď budeme najbližšie za sebou počuť trúbiace auto, skúsme odložiť negatívne myšlienky a povedzme si, že sa možno ponáhľa, aby pomohol blízkemu v kritickej situácii. Keď sa stretneme s kamarátkou, ktorá nám zdvorilo odpovie, že sa má “fajn”, dajme jej najavo, že sa skutočne môže zdôveriť, ak ju niečo trápi.